Terapie

Terapie je obvykle dlouhodobější a hlubší formou práce. Nabízí prostor pro komunikaci a sdílení v bezpečné atmosféře, hlubší vhled do problémů a motivů, prohloubení kontaktu
s vnitřními zdroji. Psychoterapeutický proces směřuje k přirozenému růstu, osobnostnímu rozvoji a celkové integritě osobnosti. Jedná se o významnou pomoc v krizových situacích. Pomáhá lidem porozumět tomu, co se děje, vnitřním pocitům, myšlenkám. Člověk postupně nachází svou životní cestu po které se vydá a je schopen čelit nepříjemným nebo těžkým situacím se kterými se v životě setká.

Psychoterapie využívá verbální techniky, jako je rozhovor, ale také může nabízet řadu neverbálních technik jako je kresba, hudba atp.

Jaké služby poskytujeme:

 • Zajišťujeme terapeutické a poradenské služby zkušených terapeutů, psychologů a v případě zájmu zprostředkováváme duchovní doprovázení teology a křesťanskými duchovními pro seniory. Služba je poskytována v rozsahu 10 setkání.

 • Jsme terénní služba, která je poskytována zdarma v po-pá dle předchozí telefonické dohody.

 • Je možné využít osobní setkání, konzultace po telefonu nebo online.

Pro koho je služba určená?

 • Pro seniory, kteří se nachází v těžké životní situaci, jejich rodiny a nemohou si takovou službu z finančních důvodů dovolit.
 • Pro seniory žijící v DPS nebo v jiném zařízení a jejich rodiny.
 • Pro seniory, kteří mají podanou žádost na umístění do DPS.
 • Pro pečující.
 • Pro veterány nebo aktivně sloužící v IZS, AČR a služebných sborech a jejich rodiny.

Kolik služby stojí? 

 • Služba je zdarma.

Kdy využít terapii nebo jinou formu podpůrné péče?

 • Důvodů je mnoho. Mnohdy to bývají například životní krize, vztahové problémy, konflikty, úzkosti, strachy, nejistoty, deprese, ztráta radosti ze života, hodnocení svého života, vyrovnání se s minulostí, zažili jste trauma, změna zdravotního stavu, úmrtí blízkého člověka, vyrovnání se s životní situací, existenciální otázky, strach ze smrti/ z umírání, vyrovnání se s opuštěním domova a s životem v DPS nebo v jiném zařízení.
 • Pečující bývají mnohdy vyčerpaní na pokraji sil. Sami se potýkají s mnoha svými tématy nebo obavami, které se objevují nejen v souvislosti s péčí o blízké.

Kdo je terapeut/terapeutka?

Terapeut/ka je člověk, který má zpravidla vzdělání humanitního směru a má také terapeutické vzdělání, které obvykle trvá 5-7 let. Pravidelně dochází na supervize. Základem každé terapie je terapeutický vztah, což je vztah mezi terapeutem a klientem, který je založený na důvěře, vzájemném respektu a bezpečí. Terapeut/ka je průvodcem, který pomáhá nahlédnout klientovi/ ce jeho život a následky jeho rozhodnutí. Terapeutickou činnost vykonávají zkušení terapeuti nebo terapeuti na počátku své praxe pod supervizí. Činnost vykonávají dobrovolně v rámci časových kapacit vedle své výdělečné činnosti, protože jim naše zaměření dává smysl.

Co je psychoterapie?

Psychoterapie pomáhá lidem utřídit si myšlenky a pocity, porozumět souvislostem a pochopit, co se děje. Psychoterapie podporuje člověka, aby našel v životě svou vlastní cestu a vydal se po ní a aby mohl dobře řešit překážky, které na ní potká.

Jak vypadá terapeutické sezení?

Klient/ka má terapeuta/ku sám pro sebe a může s ním řešit své těžkosti. Společně hledají cestu ven z nepříjemných situací. Terapeutické sezení obvykle trvá 50 min.

Jak vypadá první kontakt s námi?

Kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře nebo na kontakt@bethanydp.cz nebo nám zavolejte. Při prvním kontaktu si popovídáme o tom, co vás trápí a zjistíme možnosti jak Vám pomoci. Poté pro vás vybereme vhodného terapeuta. V případě, že bychom vám nemohli pomoci ve vaší situaci, dáme vám doporučení na službu, která bude více odpovídat vašim potřebám.