Prolínání generací

je projekt, který se rozběhl v Dubnu 2023. Cílem tohoto projektu bylo prolnout, dát dohromady opuštěné seniory s domovů seniorů "U kostelíčka" a "Na Dubine" a děti ze základních škol 7 - 8 třída. 

Setkání vybraných skupinek seniorů ( 5-6 os.) z každého domva a dětí zo ZŠ a školy Svítání (cca 20 osob) probíhají 1 x do měsíce. Potkáváme se vždy od 9.00 - 10.30h. Každé setkání se nese v nějakém jiném duchu. Buď tvoříme velikonoční ozdoby, barvíme textilní tašky, nebo hrajeme slovní hry na mobilech, nebo si opečeme buřty venku na zahradě.... Při těchto činnostech se mají možnost děti se seniorama seznámit a sblížit. Vznikají jemná puta a přátelství. Děti Děti naleznou třeba novou babičku, protože ta jejich vlastní už není s nima a opuštění senioři naleznou taky někoho blízkého, na koho se mohou těšit s kým můžou sdílet svoje myšlenky svoji moudrost, cítit se ještě potřebným. 

Výsledky tohoto projektu se těžko měří, protože do duší nevidíte. Ale když vám 14 letá holčička řekne, že je moc ráda za tento projekt, že našla svoji babičku - kamarádku a že se budou spolčně navštěvovat i po skončení projektu a stejně starý kluk, řekne že se na setkání vždy těšil, že zde našel náhradu za jeho zemřelou babičku, tak myslím, že to mluví samo za sebe.

Na konci roku si okamžiky ze společně tráveného času připomínáme výstavou fotek.

PG můžeme organizovat za finanční podpory Města a kraje Pardubice. Děkujeme.

Podpořili nás

Město Pardubice