Poděkování za Vánoce pro seniory

11.01.2021

Vážení přátelé, podporovatelé, partneři,

jménem neziskové organizace Bethany-dům pomoci, jménem svým a svých kolegů, bych Vám chtěla z celého srdce poděkovat za Vaši podporu iniciativy Vánoce pro opuštěné seniory v domově U Kostelíčka v Pardubicích.

,,Já mám taky dárek? Opravdu to je pro mě? Vždyť na mě nikdo už dlouho nemyslí a nikdo zamnou nechodí..."

Dárky, které jsme seniorům předali, vyvolaly obrovskou radost, slzy dojetí a taky překvapení, samozřejmě příjemné. Někteří z obdarovaných byli doslova v šoku, že si je někdo opravdu vybral a jim se splnilo přání, jiní nemohli uvěřit tomu, že jim někdo něco opravdu daroval a že si na ně někdo vůbec vzpomněl.

Byly to velmi silné okamžiky, a pro nás bylo nádherné, že jsme toho mohly být s kolegyněmi svědky. Vše bylo provázeno slzami radosti a dojetí a musím říct, že nejen z řad seniorů. I sociální pracovnice a pečovatelky a také my jsme v těchto chvílích měly slzy v očích. To jsou nedocenitelné okamžiky, které nás utvrzují v tom, že to, co děláme, má smysl.

Bez Vaší podpory bychom nemohli poskytovat veškerou podporu seniorům a nemohli bychom přinést aspoň trochu radosti opuštěným seniorům v době Vánoc.

Víme, že taková podpora není samozřejmost. Na to v oboru působíme už dost dlouho. A i když víme, že jsou lidé, pro které je pomáhat druhým tak, jak právě můžou, přirozené, víme také, že to nedělá každý. Jste jedním z těch vzácných, kteří se zapojili. Moc si toho vážíme a děkujeme.

Pracujeme neúnavně dál a pomáháme seniorům a pečujícím rodinám, které nás teď potřebují možná víc než kdy jindy

Vánoce pro opuštěné seniory jsou jen malou kapku v moři toho, co v průběhu roku děláme. Celoročně pracujeme na psychoterapeutické, psychosociální podpoře seniorů, kteří se ocitli v těžké životní situaci, ať už je způsobená zhoršeným zdravotním stavem nebo sociálními podmínkami. Pomáháme pečovat i o seniory z řad veteránů ze sborů bezpečnostních složek, podporujeme pečující rodiny, které se chtějí starat o své blízké doma. To, co děláme, je založené na zkušenostech, které jsme za všechny roky studia a práce nasbírali. A i když to možná zní neskromně, faktem je, že v tom, co děláme a jak, jsme pro naše klienty nenahraditelnou pomocí.

Možná máte vlastní zkušenost, možná zprostředkovanou nebo jste o tom možná alespoň někde slyšeli, ale jakkoliv se kdy mluvilo o tom, že jsou senioři izolovaní a potřebují společnost a péči, nikdy to neplatilo tolik jako v posledním roce.

A právě v takových chvílích lidé potřebují tím víc psychosociální podporu, kterou jim v průběhu celého roku poskytujeme. Na tuhle zvýšenou potřebu jsme zareagovali tím, že navyšujeme personální kapacity organizace.

Budeme dále poskytovat psychoterapeutickou a podpůrnou činnost, konzultace a doprovázení seniorů v těžké situaci, budeme i nadále pomáhat pečujícím, umírajícím a těm, kteří slouží ve složkách Integrovaného záchranném systému a Armády České republiky a jsou v nelehké životní situaci.

Pokud vnímáte v tom, co děláme smysl, budeme vám vděční za podporu naší celoroční činnosti, kterou vykonáváme pro naše klienty zdarma

Aby byly naše služby bez bariér dostupné všem potřebným, jsou poskytovány bezplatně. Mzdy terapeutů, jejich náklady na dojíždění za klienty a náklady na organizaci a koordinaci projektů hradíme z finančních darů, které se nám podaří v průběhu roku získat.

Propočítali jsme náklady a došli k tomuto výsledku: Pokud by se nám alespoň 5.000 lidí rozhodlo darovat 200 Kč, stačilo by to na to, abychom mohli zajistit potřebnou pomoc těm, kteří ji potřebují po celý rok 2021, i s navýšením kapacit, o kterém jsem Vám už říkala. Pokud by se každý rozhodl podpořit nás alespoň částkou 500 Kč, stačila by finanční podpora od 2.000 dárců.

Pokud se nás rozhodnete podpořit, můžete finanční obnos poslat na účet 287959445 / 0300, vedený u ČSOB banky. Budeme vděční za jakoukoli podporu. Vaše jméno rádi uvedeme na seznamu podporovatelů a dárců pro rok 2021. A budete-li chtít potvrzení o daru do svého účetnictví, rádi Vám ho vystavíme, pokud si o to napíšete v odpovědi na tento e-mail nebo na adresu kontakt@bethanydp.cz.

Bude pro nás velkou pomocí, i pokud o nás řeknete své rodině, přátelům a známým. I tak se informace o naší organizaci můžou dostat dál, nejen k těm, kteří by mohli naši činnost podpořit, ale i k těm, kteří potřebují naši pomoc.

A pokud se naši činnost rozhodnete podpořit i v tomto roce,

rádi vás budeme na našich webových stránkách informovat o tom, co všechno děláme.

Pokud vás zajímá víc, můžete si přečíst naše výroční zprávy.

Na závěr bych Vám chtěla ještě jednou moc poděkovat za podporu naší vánoční iniciativy a popřát Vám do nového roku hlavně hodně zdraví, ničím nerušenou a neomezenou možnost trávit čas se svými blízkými přesně tak, jak si přejete, a životní pohodu a spokojenost,

Nikola Joštová,

ředitelka organizace Bethany - dům pomoci