Příměstský tábor Kiekertek

29.07.2019

LETOŠNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR OVLÁDLI AGENTI

Městečko Kiekert čelilo v červenci velké hrozbě. Tajemné plány doktora Zlouna nevěstily nic dobrého a podle nalezených indicií se nebezpečí týkalo i samotné společnosti Kiekert. V tu chvíli však na scénu vstupují čtyři desítky speciálně vycvičených malých agentů...

Řeč je samozřejmě o druhém ročníku firemního příměstského tábora Kiekertek, který jsme organizovali ve spolupráci s rytířským řádem Ferdinandus Orden 1561.
Na agenty čekala opět bohatě vybavená základna v podobě nedalekého Domu dětí a mládeže, nadšení vedoucí a brány otevřené od půl šesté ráno do čtyř hodin odpoledne.

Jak již bylo řečeno, letošní téma příměstského tábora se neslo v duchu tajných spiknutí, rafinovaných agentů, pátrání, hledání indícií a hlavně všestranného výcviku. Děti se seznámili se základy špionáže, naučili se pohybovat v nepřátelském terénu. Poté, co si tak osvojili například orientaci v mapě či rozdělávání ohně, mohli vyrazit sbírat zkušenosti do terénu.

Navštívili přeloučské hasiče, kteří jim představili veškerou techniku a pravidla správného zásahu, a také městskou policii, kde se naučili zajistit místo činu. Děti se zde seznámily se společností Kiekert, prohlédly si výrobu i sklady. Zamířili do Domova u Fontány, kde na ně čekala spousta her, vyprávění seniorů o časech bez internetu a také ukázka zbraní cizinecké policie. Absolvovaly speciální výcviky - v sebeobraně a v první pomoci. Poslední den nastalo dramatické finále. Agenti ze získaných stop zjistili, že doktor Zloun ukryl nedaleko jejich sídla bombu, která má způsobit nejen masivní výpadek elektřiny v širokém okolí. Díky skvělému výcviku se jim jí však podařilo včas zneškodnit a celá Přelouč i Kiekert si tak konečně mohly oddychnout. Za tento skvělý zásah byli na závěr tábora všichni agenti slavnostně vyznamenáni a odměněni.